Panikové kování

panikové kování

Panikové kování

Své vchodové dveře můžete obohatit o jednu užitečnou funkci, která vám dodá jistotu zejména ve vypjatých chvílích. Je jí panikové kování, které u některých staveb dokonce nařizují normy.

Praktické antipanikové kování s integrovaným antipanikovým zámkem pro plné dveře. Spolehlivý systém PHA 2500 zajišťuje bezpečnost v únikových trasách.

Vysoce kvalitní panikové kování s nízkou standardní výškou madla a s integrovaným zadlabávacím panikovým zámkem pro nouzové východy. Pro širokou řadu aplikací u 1křídlých a 2křídlých dveří

– Certifikovaný systém v jednom kompletním balení
– Vysoce kvalitní vzhled bez viditelných šroubů kování
– Projekce standardního madla < 100 mm
– Kompatibilní s kováním DORMA OGRO a vyhovující normám EN 1906, EN 1634-1 a DIN 18273
– Dodávají se se všemi běžnými funkcemi panikových zámků

K čemu slouží?

Panikové kování má základní účel – snadno otevřít dveře i v nepřehledné situaci, kdy vládne zmatek a šíří se panika. Určitě je znáte z kinosálů nebo některých administrativních budov, kde je instalováno povinně např. na únikových cestách. Pokud jsou dveře zamčeny, není nutné k nim hledat klíč. Křídla dveří se snadno rozevřou jednoduchým pohybem a dav lidí může ven. Samozřejmě existuje panikové kování i pro dveře jednokřídlé. Panikové kování může být napojeno na bezpečnostní systém budovy, ale funguje i při výpadku proudu.

Jaké jsou jeho druhy?

Existují základní dva druhy panikového kování – tzv. příčné hrazdy a klasická paniková klika. Z vnější strany mohou být doplněny koulí či madlem. Příčné hrazdy se využívají většinou ve veřejných budovách, k vám domů je elegantnější řešení paniková klika. Existuje několik druhů těchto klik, většinou jsou vhodné pro dřevěné, kovové i plastové dveře.  Existují dokonce i panikové kliky pro dveře skleněné, u nich je však zpravidla nutné přiobjednat si také speciální uchycovací sadu