Zabezpečení domu

Zabezpečení rodinného domu

bezpečnost dům   

Pro rodinný dům je důležité zabezpečit všechny vstupní dveře do domu. Nesoustředit se jen na hlavní vchod, ale i na vstup např. do garáže, na zahradu, spojovací dveře domu s garáží a ostatní možnosti dle projekčního plánu daného domu. Např. u francouzských oken i oken v přízemí doporučujeme instalovat uzamykatelné kliky. Jednoduchá manipulace i komfort pro uživatele představují uzamykací systémy s hierarchickým uspořádáním přístupových práv. Znamená to, že jediným klíčem odemknete branku, hlavní vchod do domu i třeba garáž a dítě potom jiným klíčem jen branku nebo hlavní vchod. Takový zámkový systém je možno i rozšířit. Například zahradník může odemknout svým klíčem jen branku do zahrady a sklad zahradního nářadí apod. Odpadá tím nošení vždy celého svazku jednotlivých klíčů. Zamykací systémy se vyrábějí v různých modulových provedení tzv. typu SYMO. Díky tomu je možno přímo na místě u uživatele upravit délku nebo provedení cylindrické vložky dle příslušného typu dveří propojením jednotlivých modulů, které se přidávají k základním dílům.

Zabezpečení rodinného domu.
Obecně můžeme říci, že platí stejná bezpečnostní pravidla pro zabezpečení rodinného domu či vily jako u soukromých bytových jednotek až na ten rozdíl, že důležité je zabezpečit všechny vstupní dveře po celém obvodu domu. Velmi důležité je nesoustředit se pouze na hlavní vchod, ale i na ostatní možné vstupy. Třeba do garáže, na zahradu, spojovací dveře domu s garáží a další.

Závěrem je nutno zdůraznit, že při výběru je důležité vždy vyžadovat certifikované výrobky. Certifikáty totiž vypovídají o kvalitě příslušného kupovaného produktu. Zároveň mohou být dokladem pro získání slevy při případném uzavírání třeba pojistné smlouvy.